Ulusal Uluslararası Destekler Birincisi: EDS

İTÜ ARI Teknokent tarafından bu ikincisi düzenlenen ve Türkiye’nin girişimcilik alanında verilen en prestijli ödülleri arasında gösterilen BEETECH 2016 Ödülleri, 12 Temmuz Çarşamba günü Four Seasons İstanbul at the Bosphorus Otel’de sahiplerini buldu. Teknoloji ve girişimcilik ekosisteminde fikir liderlerinin de buluşma noktası haline gelen ödül töreninin konuşmacıları arasında bu yıl, TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik ve Türk Telekom CEO’su Paul Doany de yer aldı. “Çıtayı Yükseltenler” temalı etkinliğe ayrıca teknokent firmalarının üst düzey temsilcileri, tüm endüstriden teknoloji liderleri, yatırımcılar ve yöneticiler katıldı.

BEETECH 2016 ödüllerinde bu sene İTÜ ARI Teknokent Performans Kriterleri‘ne göre değerlendirilen İTÜ ARI Teknokent firmalarından 20 tanesi 6 ayrı kategoride ödüle, 4 firma da özel ödüle layık görüldü.

EDS Hava Uzay Teknolojileri 4,5 yıllık faaliyet dönemine sığdırdığı 5 adet Ar-Ge projesi ile ”Küçük” ölçekli firma kategorisinde Ulusal Uluslararası Destekler sıralamasında ilk sıraya yerleşerek ödülün sahibi oldu.

Haberin tamamı