SUR YAPI Rüzgar Tüneli Çalıştayı

13/09/2017/in Frontpage Article, HABERLER /by Nuriye Anıl Gürlek

2016 yılında faaliyete geçen Atmosferik Sınır Tabaka Rüzgar Tüneli ile endüstrimizin rüzgar mühendisliği konusunda bu güne kadar yurt dışından temin etmek zorunda kaldığı deneysel inceleme hizmetlerini, uluslararası standartlara uygun şekilde sağlamaktayız.

Proje çıktılarımızı ve süreçlerimizi  her projemizde geliştirme hedefi ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Müşterilerimiz ile sürekli iletişimde olmak, gerek proje süreçlerimizi ve çalışmalarımızı daha iyi anlatabilmek gerek sürekli gelişim hedefimize ulaşmak için çok önem verdiğimiz noktalardan bir tanesidir. Bu doğrultuda, müşterilerimiz ile bir araya gelebilmek için proje başında ve sonunda gerçekleştirdiğimiz toplantılara ek olarak, arzu edildiği takdirde Rüzgar Tüneli Çalıştayları da gerçekleştirmekteyiz.

13 Haziran 2017 tarihinde,  Sur Yapı proje ekibi ile birlikte Rüzgar Tüneli çalıştayı gerçekleştirdik. Bu çalıştayda Sur Yapı’nın Emlak Konut Esenyurt Hoşdere 6. Etap arsası üzerine inşa edeceği Bahçekent Projesi’nin yaya konforu sorun giderme çalışmasını gerçekleştirdik. Bu çalıştayda proje grubuna öncelikle Rüzgar Tüneli çalışma prensibi anlatılarak, ardından dumanla görüntüleme tekniği ile sorunlu görülen yaya noktalarında alınabilecek önlemler tartışılmıştır. Çözüm önerileri model üzerinde uygulanarak deneyeler tekrarlanmış ve tüm yaya noktlarında konfor sağlanmıştır.

Fibrobeton A.Ş. Düzce tesislerinde yer alan tünelimiz, ilgili mimarlık ve mühendislik ekiplerinin proje ve eğitim amacıyla rahatlıkla ziyaret edebileceği bir konumdadır. Bu ve benzeri çalıştaylarımızı ve rüzgar mühendisliği alanındaki eğitimlerimizi arttırmayı hedeflemekteyiz.