Emlak Konut ve Cihan İnşaat ile Cephe Rüzgar Yükleri Çalıştayı Gerçekleştirildi.

13/09/2017/in Frontpage Article, HABERLER /by Nuriye Anıl Gürlek

EDS Hava Uzay Teknolojileri,  gerçekleştirdiği çalıştaylar ile Rüzgar Tüneli ve analizleri hakkında projelerin teknik gruplarına ayrıntılı bilgiler aktarmaktadır.

23 Temmuz 2017 tarihinde,  Emlak Konut uygulama – proje ekipleri ve Cihan İnşaat proje ekibi ile birlikte Rüzgar Tüneli çalıştayı gerçekleştirildi. Bu çalıştayda Cihan İnşaat’ın Emlak Konut Esenyurt Hoşdere 3. Etap arsası üzerine inşa edeceği Avrupark Projesi’nin cephe rüzgar yükleri analizi çalışmasını gerçekleştirdik. Bu çalıştayda proje gruplarına öncelikle Rüzgar Tüneli çalışma prensibi, proje süreçlerimiz ve çalışmalarımızın ayrıntıları aktarılmıştır. Ardından cephe rüzgar yükleri analizi için projedeki 3 bina üzerinde ölçümler alınmıştır. Deneyin ardından elde edilen sonuçlar görselleştirme yazılımımız ile proje gruplarına sunulmuştur. Binalar üzerindeki ölçüm noktalarındaki değerler tartışılarak, hakim rüzgar etkisi ve binaların etkileşimi gözlenmiştir.

Fibrobeton A.Ş. Düzce tesislerinde yer alan tünelimiz, ilgili mimarlık ve mühendislik ekiplerinin proje ve eğitim amacıyla rahatlıkla ziyaret edebileceği bir konumdadır. Bu ve benzeri çalıştaylarımızı ve rüzgar mühendisliği alanındaki eğitimlerimizi arttırmayı hedeflemekteyiz.